bgz
27 بهمن 1401 - 14:53

ارائه خدمات دارویی هلال احمر اردبیل به ۶۱ هزار بیمار

اردبیل- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از ارائه خدمات دارویی داروخانه‌های این جمعیت به ۶۱ هزار و ۷۷۴ بیمار در ۱۱ ماه گذشته سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید قویدل پیش از ظهر پنجشنبه در بازدید از داروخانه‌های هلال احمر استان با اشاره به عملکرد این داروخانه‌ها، اظهار کرد: داروخانه‌های هلال احمر استان اردبیل در ۱۱ ماهه گذشته سال جاری به ۶۱ هزار و ۷۷۴ نفر بیمار خدمات دارویی ارائه کرده است.

وی افزود: از این تعداد ۵۳ هزار و ۴۷۵ نفر بیماران بیمه‌ای و خاص و هشت هزار و ۲۹۹ نفر نیز مراجعه کننده آزاد بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به فعالی بودن داروخانه جمعیت هلال احمر در اردبیل و خلخال اشاره کرد و گفت: این داروخانه سال ۱۳۷۳ به منظور تهیه داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج، بیماران پیوندی، دیالیزی، سرطانی، شیمی درمانی، MS، بیماری‌های نادر و متابولیکی راه اندازی شده است.

قویدل خاطرنشان کرد: این داروخانه‌ها علاوه بر حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اردبیل سایر خدمات درمانی از جمله دندانپزشکی، گفتار درمانی و فیزیوتراپی به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهد و همچنین علاوه بر تأمین داروهای بیماران خاص داروهای مورد نیاز و کمیاب سایر بیماران را نیز تأمین می‌کند.

وی افزود: در بخش ارتوپدی فنی توانبخشی نیز خدماتی مانند ساخت کفش طبی، کفش و صندل، کفی چرمی، ارتز دست، ستون فقرات، بریس کوتاه، برس بلند، اسپیلنت و پروتز مکانیکی دست، پروتز بالای زانو و پروتز زیر زانو نیز به مردم ارائه می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1040502