bgz
19 اسفند 1401 - 02:28

روزنامه‌نگار صهیونیستی: عامل تیراندازی تل آویو عضو حماس بود

روزنامه‌نگار صهیونیستی تاکید کرد که مجری عملیات تیراندازی  اخیر در تل آویو یک جوان ۲۳ ساله فلسطینی به اسم معتز الخواجا است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «ایتال بلومنتال»، روزنامه‌نگار صهیونیستی تاکید کرد که مجری عملیات تیراندازی اخیر در تل آویو یک جوان ۲۳ ساله فلسطینی به اسم معتز الخواجا است که ساکن شهرک نعلین در شمال غرب رام الله و از اعضای جنبش حماس است که قبلاً دو مرتبه به اسارت گرفته شده است.

معتز الخواجا جوان ۲۳ ساله فلسطینی همچنین فرزند شیخ صلاح الخواجا از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس است.

در واکنش‌های اولیه به عملیات تیراندازی در تل آویو، سفیر آمریکا در رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از حمله تروریستی در تل آویو شوکه شده‌ایم.

همچنین ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی رژیم صهیونیستی از نیروی نظامی واحد یمام در ارتش رژیم صهیونیستی که به سوی نیروهای فلسطینی تیراندازی کرد، قدرانی کرد.

از سوی دیگر، شهردار تل آویو پس از عملیات تیراندازی از مردم خواست در خانه‌های خود بمانند و در این ارتباط اعلام کرد: ما از همه می‌خواهیم در خانه‌های خود بمانند و به نیروهای امنیتی اجازه دهند کار خود را انجام دهند.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز پس از تیراندازی در تل آویو گفت: برای بازگرداندن امنیت به شهروندان مان باید سخت و قاطعانه کار کنیم.

همچنین وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پس از عملیات تل آویو اعلام کرد: به سربازان ارتش و پلیس که با عامل حمله در تل آویو برخورد کردند و به سوی عامل فلسطینی تیراندازی کردند، درود می‌فرستم.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز که به ایتالیا سفر کرده، در واکنش به زخمی شدن ۵ صهیونیست در تیراندازی امشب در تل آویو گفت که عملیات امشب در تل آویو بسیار سخت بود.

تصاویر اولیه نشان می‌دهد که نتانیاهو در مراسمی در جریان سفر به رم، پایتخت ایتالیا در انتظار شروع سخنرانی اش است که قبل از سخنرانی کاغذی به او می‌رسد که در آن خبر عملیات تل آویو را به او اطلاع می‌دهند و نگاه او روی کاغذ متمرکز شده است.

از طرف دیگر، همزمان با عملیات تل آویو، گروه مقاومت اسلامی فلسطین موسوم به حماس به این عملیات ضداشغالگری نیروهای فلسطینی واکنش نشان داد و آن را پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها اعلام کرد.

در همین ارتباط نیز، «عبداللطیف قانوع»، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در واکنش به عملیات تیراندازی امشب در تل آویو که به زخمی شدن دست کم ۵ صهیونیست منجر شد، تاکید کرد که این عملیات پاسخی اولیه به جنایات صهیونیست‌ها بود که آخرین مورد آن شهادت ۳ جوان فلسطینی در شهرک جبع در مجاورت جنین به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست بود.

همچنین پس از عمیات شهادت طلبانه در تل آویو علیه اشغالگران، ساکنان اردوگاه جنین به شادی پرداختند و از انجام این عملیات استقبال کردند.

کمتر از یک ساعت پیش از این، منابع عبری زبان از وقوع تیراندازی در خیابان دیزنگوف در شهر تل آویو خبر دادند.

منابع عبری زبان در ابتدای وقوع این حادثه اعلام کردند که در این علمیات ۳ صهیونیست زخمی شدند که حال یکی از آن‌ها وخیم است، اما در ادامه تعداد تلفات این تیراندازی تا ۵ نفر افزایش یافت.

منابع عبری زبان همچنین از شهادت مجری عملیات تیراندازی در تل آویو به ضرب گلوله نیروهای امنیتی خبر دادند.

شبکه ۱۳ اسرائیل نیز با تائید تیراندازی خطرناک در شهر تل آویو، شهادت عامل تیراندازی در قلب تل آویو را نیز تائید کرد.

براساس گزارش الجزیره، شهردار تل آویو با تائید حمله در مرکز تل اویو افزود که حمله و تیراندازی در مرکز این شهر پیشینه بسیاری دارد و این نخستین بار نیست که مرکز تل آویو شاهد تیراندازی‌های خطرناکی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1084032